Nyhet ! Teorikurs för er med dyslexi eller läs- och skrivsvårigheter !

 In Okategoriserade

Detta är en teorikurs för er med dyslexi, läs- och skrivsvårigheter eller bara tycker att teorin är jobbig och svår. Vi tar oss tid att förklara, vi gör tester tillsammans, vi kommer igång med att jobba i Elevcentralen Premium. Om du får en ökad förståelse för teorin, blir din körning också bättre, vilket förkortar din utbildning.

Det är en omfattande kurs som ser till att du blir redo för ditt teoriprov på Trafikverket. Behöver du hjälp med att ansöka om muntligt prov – vi hjälper dig med det också. Låter detta intressant, ring gärna kontoret för mer information och för att lämna en intresseanmälan. Tel. 08/58031090.

Recent Posts
Snabbkontakt

Vi svarar inom 24h

Start typing and press Enter to search